Ami az úti patikából nem maradhat ki

szallasKönnyen előfordulhat, hogy nyaralás közben megsérülhetünk, vagy valamilyen vérszívó állat csíp meg bennünket, esetleg kullancs fúródik belénk. Elkaphatunk egy fertőzést, lehetünk lázasak is. Ha gyerek is utazik velünk, akkor a lehetséges panaszok többszöröződnek. Az is könnyen előfordulhat, hogy az orvosi ellátás éppen nem elérhető, vagy nagyon messze van nyaralásunk helyszínétől. Ezért inkább készüljünk fel előre a lehetséges problémákra, semhogy komolyan következmények alakuljanak ki.

Ezért az úti patikából semmiféleképpen nem maradhat a kisméretű digitális lázmérő, a láz- és fájdalomcsillapító tabletták, kisgyermek esetében az alkalmazható szirup. A különféle rovarcsípések miatt érdemes allergia elleni gyógyszert, pezsgőtablettát, a viszketés ellen pedig gyulladáscsökkentő kenőcsöt is becsomagolni. A különféle horzsolások és bőrsérüléssel járó felszíni sérülések kezeléséről sem szabad elfeledkezni. A fertőtlenítő oldatok, a gézlap, ragtapasz is az úti patikacsomag elkerülhetetlen része.

A nyaralás ideje alatt is feltétlenül foglalkoznunk kell bőrünk védelmével, akár gyerekről, akár felnőttről van szó. Az UVA és UVB sugárzás nagy károkat tehet bőrünkön, a leégés pedig tönkreteheti a nyaralásra szánt időnket. Ezért a magas faktorszámú fényvédő krémeket is pakoljuk be az úti patikánkba, a gyerek számára kifejezetten gyerekeknek ajánlott fényvédő készítményt készítsünk be.

Akár a felnőttek, akár a gyerekek rosszul érezhetik magukat az utazás megkezdésekor, az út során is. Hányásig fajuló rosszullét megelőzésére érdemes az utazás megkezdése előtt fél órával bevenni a hányinger csillapítót, a többi tablettát, szirupot pedig tegyük be a kézitáskánkba, hogy mindig kéznél legyen, ha az utazás során még szükségünk lenne rá.

This entry was posted in Pihenés and tagged , . Bookmark the permalink.