Siófok – Ezüstpart – miért itt nyaralj?

Kockás takarók sarkai összeérnek. Otthonról hozott rántott csirkét fogyasztó fecskenadrágos, kissé elhízott, kempinglakók a takarókon. A vízben kék-piros felfújható pálma matracok és narancsszerűen színezett standlabdák. A háttérben barna, műanyagból készült, tojás alakú műanyag bódéban két forintért napolajt a vendégek hátára fújó, fehérköpenyes helybéliek.

Kígyózó sorok a Mala Garden tövében a lángost, sült kolbászt és sört áruló büfék előtt. A mással összetéveszthetetlen strandra jellemző alapzaj, és az égett olajszag, napolaj, és a vattacukor émelyítő illatának egyvelege adja azt a korabeli balatoni strandhangulatot, ami az Ezüstpartot jellemezte.

Igen, a Balaton déli partjának a hatvanas-hetvenes évek nyári hangulatát meghatározta a kéthetes turnusokban érkező vidéki, és budapesti vállalatok szakszervezeti beutaltjainak hömpölygő áradata. Az Ezüstpart éppen ezért sokak kedvenc üdülőjévé vált, hiszen sokszor töltötték itt gyerekkoruk nyári vakációit.

Ez alapvetően ma sincs másképp Az Aranypart zajos, elsősorban a fiatalok kedvenc partszakasza, addig az Ezüstpart inkább a visszafogottabb, fürdeni, napozni vágyók pihenők területe. Ne felejtsük el, hogy a Balaton egyik, ha nem a legnagyobb, leghosszabb szabad strandját találjuk itt. Árnyas fái és fövenye nem véletlen, hogy mindig is a vízpartra vágyok kedvenc helyei közé tartozott.

Az Ezüstpart a Sió csatornától nyugatra eső siófoki partszakasz, ami magába foglalja Balatonszéplak vízparti részét is. A kikötőhöz és így a belvároshoz közelebb eső részen találjuk a háromcsillagos Hotel Mólót, a négy csillagos Hotel Azúr és Hotel Residence szállodákat.

Ez utóbbi családiasabb, csendesebb wellness hotel. Ahogy haladunk nyugat felé, távolodva a belvárostól történelmi nagyjainkról elnevezett utcákon, sorra találunk kisebb moteleket, és apartmanházakat. Ilyen a Hotel Korona, a vízparti Part Hotel, vagy ez Erkel Ferenc utcai Marina Panzió, és Erkel Apartmanház.

Az Ezüstpart nyaralókkal teli utcáit, a csendes visszafogott hangulatot töri meg, a lassan negyedszázados Palace Dance Club, amely az egyik leghíresebb szórakozó hely Siófokon. A szórakozó hely akár ingyenes busszal is megközelíthető. A Palace komplexum ma már pizzériával, fagyizóval, pálmafákkal övezett medencés kerthelyiséggel és a közkedvelt középkori Camelot étteremmel várja az ideérkezőket.

A Camelot középkori étterem külsőségeiben is a lovagkort idézi. A három méter magas páncéllovag, a súlyos fa asztalok, a szemünk láttára készült sültek és a korhű ruhákba öltözött pincérek mind a Gyaloggalopp című film, és a történelmi időszakot elevenítik fel. Itt fa- és cseréptálakból, a nemes vendég faétkészlettel vagy épp nélküle, puszta kézzel lakmározhat a folytonosan mókázó udvari bolond vidám játéka, a fellépő lantosok, furulyások körében.

Ha tovább haladunk nyugat felé, akkor itt találkozhatunk a nyaralók és a vízpart közötti részen, az egyik a híres ipari formatervezési nagydíjas ’70-es években épített Hotel Ezüstpart szállodával. Ez a hotel a mai napig várja kedves vendégeit, nagyobb társaságok, és céges rendezvények résztvevőit. Uszodája, szobái, étterme elfogadható áron kínálja szolgáltatásait az időutazást kedvelők számára.

This entry was posted in utazás and tagged . Bookmark the permalink.